Ministries

Генеральний директор про санаторій «Курорт Орлівщина» (з циклу оповідей)

Шановні наші прихильники! Ми вдячні за те, що Ви віддаєте перевагу оздоровленню та відпочинку в санаторії «Курорт Орлівщина» і ласкаво запрошуємо у гості!

Ми запрошуємо Вас в цікаву подорож минулого Орлівщанського краю, розповімо про становлення території для відпочинку, становлення санаторію “Новомосковський”, розповімо про сьогодення, обов'язково поділимося з планами на майбутнє.

Санаторій «Курорт Орлівщина» - перлина Дніпропетровщини. Хто не бував тут, вважай, не бачив одного з природних див Придніпров’я

Нещодавно ми відзначили 20-річчя існування в статусі санаторію. За цей час тисячі людей набралися тут сил, здоров’я і натхнення. Кожен, хто хоч раз побував тут, прагне повернутися сюди знов і знов.

Край козацького Присамар’я (від назви річки Самара, на якій ми знаходимося) має багату історію. Він славиться чудовою природою і цілющим повітрям.

У циклі оповідей ми розкажемо вам про минуле нашого краю, його неповторний колорит, унікальну природу.

Тож починаємо...

Село Орлівщина, яке дало назву нашому курорту, знаходиться в лісі. Як тільки не називають його. Хто кличе Самарський бір, хтось називає Самарською товщею. Дніпропетровщина знаходиться в степовій зоні, а отже, здебільшого безлісна. Лише близько п'яти відсотків її території знаходиться під зеленим шатром.

Наш санаторій опинився в центрі такого водоохоронного масиву. Нагадаю: саме ліси захищають водойми від обміління і замулювання. Самара - не виняток. Придивіться уважніше самі: там, де ліс росте по обох берегах, глибина річище (русло) річки сягає кількох метрів, а де береги без лісу, - там мілка вода.

Ми пишаємося нашим Самарським лісом – його вважають найпівденнішим форпостом сосни, берези та інших типово північних дерев. Простіше кажучи, вже південніше в степовій зоні ці дерева не ростуть. Тож ми називаємо наш зелений красень-масив островом північної рослинності, вкрапленої в зону степів.

Наші Орлівщанські вікові сосни, котрі ростуть на території санаторію і поблизу нього, недарма оголошені пам’ятками природи місцевого значення. 100-130-річні дерева сосни звичайної сягають заввишки понад двадцяти метрів і ними можна милуватися безпосередньо з кімнат наших корпусів.

У діаметрі сосни часом сягають пів метра, мають просто царствену красу. Вони цікаві ще й тим, що ростуть на найбільш крайньому південному сході свого природного виростання на території України.

Наше велике багатство – красуні-сосни – потребують дуже шанобливого ставлення. Перебуваючи в Храмі природи, людині треба ставитися до неї тільки на «ви»: один недопалок чи запалений сірник може накоїти багато шкоди!

Ну, й, звісно, тим, хто приїздить до нас, як не показати унікальні ділянки старих дубових лісів, особливо на розташованих неподалік від нас Василівській та Вільнянській лісових дачах. Окремі дуби оголошені пам’ятками природи, а біля Василівки на Самарі маємо могутній дуб віком десь у двісті років.

Не маю сумніву: прогулюючись по території оздоровниці й по сусідству з нею, купаючись влітку в Самарі, виїжджаючи човном на її тихе плесо, ви всім серцем полюбите Орлівщину і нашу курортну зону. Де ще так легко дихається, як у нас?

Мінеральна вода, яку п’ють наші відпочивальники, не поступається Миргородській. Запорожці здавна помітили цілющі властивості місцевого клімату й недаремно саме в цих місцях спорудили свій монастир, на який щедро жертвували кошти. Потім, вже в похилому віці, ставши ченцями, вони тут доживали віку.

Та докладніше про це – в наших наступних розповідях. Ласкаво запрошую до нас, на курорт «Орлівщина»!

Олександр АНДРІЄНКО,
генеральний директор санаторію «Курорт Орлівщина»,
доцент, кандидат медичних наук, заслужений лікар України.

ВКонтакт Facebook Google Plus Одноклассники Twitter Livejournal Liveinternet Mail.Ru