Ministries

Нове відділення для реабілітації учасників АТО

В світлі подій, що відбуваються в державі, одним з важливих питань постає питання проведення реабілітації учасників АТО, актуальним залишається проведення реабілітації іншим категоріям населення.

ДП "Санаторій "Новомосковський" готовий до виконання почесної місії – відновлювати здоров'я учасників АТО.

З 03.04.2015 в санаторії відкрито нове відділення медико-психологічної реабілітації на 30 місць для постраждалих учасників АТО та членів їх сімей.

На фото: колектив лікарів санаторію "Новомосковський"

Відділення має необхідне матеріально-технічне та кадрове забезпечення - укомплектоване фахівцями (медичним психологом, неврологом, терапевтом, гастроентерологом, іглорефлексотерпевтом, лікарем ЛФК, стоматологом, ендокринологом та ін.), які пройшли навчання та отримали відповідні сертифікати.

Програма медико-соціальної реабілітації учасників АТО в ДП "Санаторій "Новомосковський" реалізується в три етапи:

  1. початковий (налагодження терапевтичного контакту) – 3 доби;
  2. основний (реабілітаційний) – 18 діб;
  3. супортивний (завершуючий, підтримуючий) – 3 доби.

Початковий етап реабілітації

З кожним пацієнтом проводиться індивідуальна психодіагностика для виявлення можливих розладів психічної сфери. Після діагностики складається індивідуальний план відновлювального лікування. Для відновлення та лікування застосовуються психотерапевтичні методики, які навчають навичкам релаксації та саморегуляції. Використовуються різноманітні тренінги, медитації, дихальна гімнастика, су-джок-терапія, арт-терапія, фізіотерапевтичні методи лікування, водні процедури.

На фото: учасник АТО на сеансі іглорефлексотерапії

Основний етап реабілітації

По закінченню початкового етапу проводяться групові заняття, які дозволяють адаптуватись пацієнту до гармонічних взаємовідношень в сім’ї, в трудовому колективі, в соціумі. Всі пацієнти є слухачами лекцій, що мотивують до здорового способу життя. Лектор ознайомлює слухачів з причинами стресу, профілактикою та лікування гострої реакції на стрес після травматичних стресових розладів, наслідків вживання алкоголю, наркотиків, тютюнопаління, навчання навичкам самоконтролю за станом здоров’я та інше.

На фото: учасники АТО на сеансах психодіагностики та психотерапії

Супортивний етап реабілітації

В процесі лікування, для оцінки його ефективності, проводиться проміжний контроль психодіагностики. При необхідності, виконується корекція індивідуального плану лікування. По закінченню лікування проводиться третій етап контролю психічного стану пацієнта та надаються індивідуальні рекомендації.

Результати, які були отримані після проведення медико-психологічної реабілітації в новому відділенні санаторію "Новомосковський" дозволяють стверджувати про їх високу ефективність. Завдяки набутому досвіду та спільній роботі з провідними клініками Дніпропетровської області ми зможемо допомогти безлічі нужденних бійців, які повернулися з гарячих точок сходу.

Колектив санаторію "Новомосковський" керується принципом: "ЖИТТЯ – ЦЕ ОБОВ’ЯЗОК. ВИКОНАЙТЕ ЙОГО"! Ми вже сьогодні готові до виконання почесної місії – відновлювати здоров'я учасників АТО.

ВКонтакт Facebook Google Plus Одноклассники Twitter Livejournal Liveinternet Mail.Ru