Ministries

Проект медико-психологічної реабілітації в санаторіі "Новомосковський" на міжнародній конференції

За дорученням Прем’єр-міністра України з метою залучення коштів міжнародних організацій для виконання програм допомоги демобілізованим учасникам бойових дій, 02.06.2015 у Києві, за організації Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, відбулася міжнародна конференція "Комплексна допомога учасникам бойових дій в Україні у поверненні до мирного життя".

В ролі співорганізатора конференції виступив Благодійний фонд ветеранів війни та учасників АТО. Серед запрошених учасників конференції були представники трастових фондів НАТО, Программ ООН в Україні, ОБСЄ, USAID, фонда Девіда Лінча (США) та інших впливових міжнародних організацій, ветеранські організації з США та Європи, міністерства та відомства України.

За міжнародною статистикою, до 70% людей, що побували у пеклі війни, потребують психологічної реабілітації. Програмам щодо допомоги у подоланні посттравматичного стресового розладу було присвячено окремий блок конференції.

На конференції обговорювались проекти програм допомоги воїнам, які внаслідок бойових дій втратили кінцівки і потребують протезування. Також, велику увагу було приділено професійній перепідготовці учасників бойових дій та наданню їм допомоги у працевлаштуванні.

В роботі конференції прийняли участь головний лікар ДП "Санаторій "Новомосковський" АНДРІЄНКО О.І. та завідувач загально терапевтичного відділення КАЛЮЖНА В.В. Вони презентували проект створення відділення медико-психологічної реабілітації учасників АТО в ДП "Санаторій "Новомосковський". Були представлені мета, поточний стан, задачі, етапи проекту, зазначені необхідні ресурси подальшого його розвитку.

На фото: АНДРІЄНКО О.І., головний лікар ДП "Санаторій "Новомосковський", кандидат медичних наук, доцент, заслужений лікар України, та МОРОЗ С.В., доктор медичних наук, завідувач психосоматичного відділення Дніпропетровської обласної клінічної лікарні ім. І.І. Мечникова

Головна теза, яку доводив головний лікар санаторію до учасників конференції — комплексний підхід в наданні психологічної допомоги, враховуючи полігамність отриманих ними порушень: розладів психіки, травм. Ключову роль в цьому випадку повинні на себе взяти санаторно-курортні заклади, яким необхідно зайняти першу сходинку після лікування бійців в госпіталях чи клінічних закладах, де разом з фізичною реабілітацією, потрібно проводити й психологічну реабілітацію.

Такої позиції дотримувалась в своїй доповіді і МОРОЗ С.М., доктор медичних наук, завідувач психосоматичним відділенням Дніпропетровської обласної клінічної лікарні ім. I.I. Мечникова, виступ якої був підтриманий аудиторією.

На фото: МОРОЗ С.В., доктор медичних наук, завідувач психосоматичного відділення Дніпропетровської обласної клінічної лікарні ім. І.І. Мечникова з презентацією своєї доповіді

Цікавими були виступи голови державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції Артура ДЕРЕВ’ЯНКО, першого заступника Міністра соціальної політики України Василя ШЕВЧЕНКА, голови благодійного фонду ветеранів війни та учасників АТО Сергія МИХАЙЛЕНКА, директора офісу зв’язку НАТО в Україні Марчіна КОЖІЕЛЯ та ін.

Олександр АНДРІЄНКО виразив велику подяку голові державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції Артуру ДЕРЕВ’ЯНКО за своєчасність та актуальність проведення конференції.

Життя постійно ставить перед нами нові випробування, іноді непередбачувані і тяжкі, що призводять до фізичних і моральних втрат. Санаторій "Новомосковський" вже сьогодні готовий до виконання почесної місії – відновлювати здоров'я учасників АТО.

Завдяки набутому досвіду та спільній роботі з провідними клініками області ми зможемо допомогти безлічі нужденних бійців, які повернулися з гарячих точок сходу.

ВКонтакт Facebook Google Plus Одноклассники Twitter Livejournal Liveinternet Mail.Ru