Ministries

Санаторно-курортне лікування захворювань органів травлення

В нас безпечно! Cанаторій працює в повному обсязі з дотриманням правил безпеки в період карантину.

За даними ВООЗ кількість пацієнтів з патологією травної системи з кожним днем ​​продовжує збільшуватися. Поширеність даної групи захворювань посідає третє місце, поступаючись по частоті захворювань серцево-судинної і дихальної систем. Збільшується також кількість випадків первинно виявлених хронічних захворювань органів травлення з завзято рецидивуючим перебігом.

У віковій групі від 40 до 60 років приблизно в 70% випадків діагностується кілька одночасно протікаючих захворювань травної системи. На хронічний гастрит страждає 50-80% дорослого населення, з віком ймовірність захворювання гастритом збільшується. Виразкова хвороба спостерігається у 5-10% дорослого населення, причому міські жителі страждають на виразкову хворобу частіше, ніж жителі сільської місцевості. Жовчнокам'яну хворобу страждає до 10% дорослого населення, а після 70 років вона зустрічається у кожного третього.

Тому санаторно-курортне лікування органів травлення є важливим етапом для досягнення стійкої і тривалої ремісії більшості захворювань шлунково-кишкового тракту, закріпленням досягнутого в стаціонарі результату.

Чому санаторій «Курорт Орлівщина» — ідеальне місце для лікування ШКТ?

Санаторно-курортне лікування в санаторії розраховано на 12 днів. На території санаторію «Курорт Орловщина» функціонують два природних джерела мінеральних вод, що само по собі є унікальним поєднанням!

Перше джерело — це вода для внутрішнього застосування, яка відноситься до холодних хлоридно-натрієвих слаболужним вод середньої мінералізації без домішок і специфічних компонентів. Вода є основним природним лікувальним фактором в лікуванні хвороб органів травлення на санаторно-курортному етапі.

Основними іонами, що входять до складу мінеральної води «Новомосковська», є іони натрію, калію, хлору, магнію, кальцію. До складу води входять мікроелементи: йод, бром, залізо, сірка, цинк і ін.

Користь від прийому мінеральної води

Іони натрію, що входять до складу мінеральної води, чинять на організм таку дію:

 • регулюють водний обмін,
 • стимулюють секреторний апарат травного тракту,
 • стимулюють перистальтику кишечника,
 • жовчоутворювальну і жовчовидільну функції гепатобіліарної системи.

Іони калію:

 • активують функцію ферментативних систем,
 • підсилюють тонус і рухову активність шлунка і кишечника,
 • сприяють синтезу глікогену в печінці,
 • регулюють секрецію хлористоводневої кислоти.

Солі магнію:

 • надають спазмолітичну дію на біліарний апарат,
 • сприяють регулярному надходженню жовчі в кишковий тракт,
 • зниження рівня холестерину в крові.

Іони кальцію мають протизапальну дію і т.д.

Користь від бальнеопроцедур з мінеральної води

Друге мінеральне джерело — природна йодо-бромна ропа з мінералізацією 30 г./дм3, що видобувається з глибини 130 м. За фізико-хімічним складом вона відноситься до холодної йодо-бромної хлоридно-натрієвої ропі.

Йодо-бромна вода використовується зовнішньо для приготування ванн, полоскань, примочок. Під впливом йодо-бромної води в організмі:

 • нормалізується тонус судин,
 • поліпшується периферичний кровообіг,
 • нормалізуються процеси згортання крові,
 • посилюються процеси гальмування в ЦНС,
 • вирівнюються вегето-судинні дистонії,
 • поліпшуються імунологічні реакції в організмі,
 • активуються процеси обміну.

У комплексі санаторно-курортного лікування захворювань органів травлення застосовують також преформовані фізичні фактори у вигляді апаратних методів електротерапії, які включають лікувальне використання струмів і полів, лазеротерапію, теплолікування (грязьові і парафіно-озокеритові аплікації), дієтотерапію, кліматолікування.

В основі дії преформованих фізичних чинників на організм лежить рефлекторний механізм, нервове і гуморальну ланку якого взаємопов'язані. Найбільш значущими механізмами патогенетичного впливу є болезаспокійливу дію, протизапальний ефект, вазоактивний і седативний вплив, стимуляція детоксикації.

Під впливом грязьових і парафіно-озокеритових аплікацій відбувається розширення кровоносних судин, активація окислювально-відновних і обмінних процесів, в результаті чого спостерігається протизапальну і десенсибілізуючу дію, посилення репаративних процесів.

Дієтичне харчування відіграє провідну роль в комплексному лікуванні більшості захворювань органів травлення. При цьому ефект забезпечується не тільки за рахунок місцевого впливу механічних, термічних і хімічних чинників на функціональний стан певних органів, а й на весь організм в цілому шляхом впливу на різні види обмінів, нервову і гуморальну регуляції, так зване опосередковане вплив.

Які результати санаторно-курортного лікування в санаторії?

Після проведеного курсу санаторно-курортного лікування 98% пацієнтів, що мають захворювання органів травлення, відзначали позитивну динаміку клінічних симптомів. У хворих, що мають зрушення лабораторних біохімічних показників, в 95% випадків відзначався регрес показників, нормалізація глікемічний кривої у пацієнтів із супутнім цукровим діабетом другого типу.

Лікувальний комплекс, до складу якого входить дієта, прийом мінеральної води «Новомосковська», зовнішній прийом природних і преформованих факторів, сприяє зменшенню, а частіше купірування больового, диспептичного синдромів, впливає на показники вуглеводного, ліпідного обміну, біліарну моторику, покращує загальне самопочуття пацієнтів із захворюваннями органів травлення, що в підсумку веде до поліпшення якості їхнього життя.

Санаторій «Курорт Орлівщина» працює цілий рік. Тому щиро запрошуємо на лікування та оздоровлення в наш санаторій! В нас ви можете не лише оздоровити організм, а й відпочити від буденностей, побути наодинці з природою та набратися сил на цілий рік. Санаторій «Курорт Орлівщина» - більше здоров'я, більше комфорту!

Замовити путівку

Залишилися питання? Передзвоніть нам за телефонами:
067-543-05-06, 067-360-34-44 або заповніть форму нижче:

ВКонтакт Facebook Google Plus Одноклассники Twitter Livejournal Liveinternet Mail.Ru