Ministries

Свято Івана Купала в санаторії "Новомосковський"

Трепетна, ранима і прекрасна наша земля. Оповита туманами сивої давнини, скроплена ласкою літнього сонця дійшла до нас прадідівська традиція святкувати народне свято - "Івана Купала".

В санаторії "Новомосковський" не відійшли від народних традицій і святкувати почали з самого ранку. Жінки, що відпочивали в санаторії, вирушили в ліс збирати трави та плести віночки.

Ввечері на березі мальовничої річки Самара на свято "Ой, на Івана, та й на Купала!" зібралося чимало відпочивальників та гостей.

На фото: танець української душі!

Святковий настрій глядачам дарували хореографічний колектив "Сузір’я", Дніпропетровський етнографічний театр, вокалісти Дніпропетровського культурно-просвітнього училища. Також свої пісні дарували гостям працівники санаторію – офіціант Ольга БАЖЕНОВА, та завідувач Центру дозвілля Тетяна ЧОБОТАР.

На фото: у вирії танцю

Не обійшлося свято без традиційного пускання вінків у купальську ніч. Дівчата кидали віночки, які сплели з лісових квітів, на воду, щоб швидкою течією вони пливли до коханих.

Кульмінацією гуляння стала ватра, яка пробудилася на березі річки. Пробудилася вона від пісні і щирого слова, запалав вогонь для вічної любові.

Прощаючись, артисти побажали учасникам гуляння, щоб завжди пливли по воді вінки, щоб розказували вони красуням про долю; щоб стрибаючи через вогонь Купала, людина очищала тіло від втоми, а душу - від гріхів; щоб милувались люди купальськими піснями, що оспівують красу рідного краю, молодість, почуття, дівочу вроду і жіночу доброту.

Ще довго вночі лунала музика в санаторії "Новомосковський". Всі мріяли біля багаття і ніхто не хотів розходитися.

ВКонтакт Facebook Google Plus Одноклассники Twitter Livejournal Liveinternet Mail.Ru