parallax background

Мінеральна вода
«Новомосковська»

Мінеральна вода — вода, що містить в своєму складі розчинені солі, мікроелементи, а також деякі біологічно активні компоненти. Використання мінеральних вод для лікування і профілактики багатьох захворювань довело свою ефективність


Мінералізація води становить  5,0- 6,5 г / дм3, що наприклад, більш, ніж в два рази перевищує мінералізацію води "Миргородська", відповідно, дія нашої води більш потужна і ефективніша.

Мінеральна вода «Новомосковська»

Мінеральна вода видобувається зі свердловини № 911n, яка знаходиться на території санаторію, з глибини 76 м. з відкладень бучакскаого ярусу палиогена.

Це — унікальна за своїм складом холодна хлоридо-натрієва слаболужна вода середньої мінералізації без специфічних домішок та компонентів.

До складу мінеральної води входять біологічно активні мікроелементи і сполуки: йод (10,2 мг/л), бром (5,2 мг/л), метакремнієва кислота (23,7 мг/л), ортоборная кислота, селен, хром, мідь, цинк, фтор та інші.

У мікробному ценозе присутній мікрофлора, продукти метаболізму якої збагачують воду біологічно активними сполуками, ферментами, амінокислотами, вітамінами, які мають важливе значення в лікуванні хвороб печінки, жовчовивідної системи, вікове зниження активності ферментів шлунково-кишкового тракту, гепатобіліарної системи, порушень обміну речовин, хвороб сечовивідних шляхів.


Корисні властивості мінеральної води:

👍 покращує функції печінки, жовчного міхура та жовчовивідних шляхів;
👍 відновлює роботу підшлункової залози, що є особливо корисним у лікуванні цукрового діабету;
👍 за рахунок іонів магнію і сульфатів має помірно проносний ефект;
👍 має сечогінну дію, виводить солі;
👍 покращує жировий і вуглеводний обмін, що ефективно використовується в лікуванні зайвої ваги;
👍 знижує рівень холестерину в крові;
👍 має протизапальну дію на органи шлунково-кишкового тракту;
👍 в одному літрі мінеральної води "Новомосковська" міститься добова норма йоду, необхідна для жителів багатьох регіонів України!
Мінеральна вода «Новомосковська» внесено в кадастр мінеральних вод України у 1998 році. Ліцензія № 167 від 02.08.2007 р. Сертифікат відповідності - серія ВБ № 868764.

Потрапляючи в шлунок, хлоридні води натрію підсилюють його перистальтику, стимулюючи відділення шлункового соку. Хлор і іони водню служать основним матеріалом, з якого виробляється соляна кислота, що визначає кислотність шлункового соку. А соляна кислота стимулює діяльність підшлункової залози і секрецію кишкових ферментів. Все це сприяє поліпшенню травлення і засвоєння жирів, білків, вуглеводів.

Рекомендації по прийому лікувальної мінеральної води «Новомосковська»

При хронічному гастриті типу А зі зниженою моторною функцією шлунка і зниженою кислотністю шлункового соку воду приймають за 20-30 хвилин до їди 3 рази на день. Температура води - 38-40 градусів. Початкова разова доза становить 100 мл, через 2-3 дні її доводять до 200 мл. Пити повільно, невеликими ковтками. Тривалість лікування становить 30 днів.
При супутньому калькульозному холециститі і дискінезії жовчовивідних шляхів в стадії ремісії рекомендується приймати 200 мл. мінеральної води при температурі 38-40 градусів 3 рад на добу протягом 40 хвилин. Курс лікування - до 30 днів.
При супутньому коліті і синдромі подразненого кишечника з перевагою діареї призначають мінеральну воду 2 рази в день (ранковий прийом виключений) по 100 мл., Поступово збільшуючи дозу до 200 мл. Температура води - 40-45 градусів. Курс лікування - до 30 днів.
При хронічному гастриті зі збереженою і підвищеною секрецією в стадії стійкої ремісії воду приймають за 45 хвилин до їди частими ковтками. Тривалість лікування становить 30 днів.
При виразковій хворобі шлунка і дванадцятипалої кишки в стадії стійкої ремісії воду приймають через 1-1,5 години після їжі. Пити відразу, теплим. Тривалість лікування становить 30 днів.
При захворюваннях печінки, жовчного міхура (крім жовчнокам'яної хвороби) приймають мінеральну воду, починаючи з 100 мл.при температурі 38-40 градусів 3 рази в день до їжі.
При цукровому діабеті воду приймають 3 рази на день в організм у вигляді 100-180 мл.
в залежності від секреторної функції шлунка і супутніх захворювань гепатобіліарної системи.

Бювет води «Новомосковська»

Даний бювет лікувальної питної мінеральної води "Новомосковська" оснащений сучасним обладнанням, що забезпечує дозування і рекомендований температурний режим.

У приміщенні бювету знаходиться фітобар, де відпускаються відвари зборів лікарських трав у відповідності з призначенням лікаря. За додаткову плату можна замовити інший фітозбір або кисневу пінку.

Основні фитосбори:

№ 1 – гастрити з секретної недостатністю;
№ 2 – гастрити з підвищеною секрецією, гастродуоденіт, виразкова хвороба;
№ 3 – жовчогінний
№ 4 – седативний, серцево-судинний
№ 9 – діабетичний
№ 10 – печінковий.

При бюветі відкрита капличка, в якій відпочиваючі можуть послухати службу Божу, звернутися з молитвою про зцілення себе і близьких, відпочити душею.