Профілактика і лікування серцево-судинних захворювань

Запрошуємо на оздоровлення в осінньо-зимовий період
26.10.2022
Фітотерапія для лікування органів дихання
16.11.2022

Дані статистики

Серцево-судинні захворювання (далі ССЗ) - основна причина смерті в усьому світі. Ні від яких інших захворювань щорічно не помирає стільки людей, скільки від хвороб серцево-судинної системи. Наприклад, в 2016 році померло 17,9 мільйонів чоловік, що в свою чергу становить 31% всіх випадків смертей в світі. З яких в результаті серцевого нападу (інфаркту) і інсульту сталося 85%. У країнах з низьким і середнім рівнем доходу, куди відноситься і Україна, відбувається більше 70% випадків смерті від цих захворювань.

Ризик померти через хвороби серця або судин подвоюється, якщо у вас підвищений артеріальний тиск (починаючи з рівня 135/85 мм.рт.ст.) при підвищенні систолічного артеріального тиску на 20 мм.рт.ст, а діастолічного - на 10 мм.рт.ст. Якщо ваш тиск знаходиться в межах 115/75мм.рт.ст. (оптимальний рівень артеріального тиску), то ви маєте мінімальний ризик розвитку серцево-судинних захворювань.

Згідно зі статистикою, в осіб з гіпертонічною хворобою (далі ГБ), очікувана тривалість життя коротше на 5,1 року у чоловіків і 4,9 року у жінок, ніж у осіб з контрольованим або нормальним артеріальним тиском.

Що робити?

Виходячи з даних сумної статистики, людям що страждають на гіпертонічну та ішемічну хворобу серця, необхідно звернути увагу на корекцію артеріального тиску медикаментозною терапією і профілактику подальшого прогресування і появ ускладнень захворювань. Досягнення фармакотерапії і кардіохірургії в лікуванні ССЗ не замінюють інших напрямків профілактики, лікування, реабілітації з використанням фізіотерапії, дієтотерапії, фізичної реабілітації та психотерапії.

Профілактика захворювань серцево-судинної системи в санаторії «Курорт Орловщина»

Виявлені і доведені фактори ризику розвитку гіпертонічної та ішемічної хвороби серця: ожиріння, цукровий діабет, гіперліпідемія, куріння, малорухливий спосіб життя. Ці фактори складають прямі свідчення для застосування засобів і методів немедикаментозної терапії на етапі профілактики ССЗ.

  1.  Серед застосовуваних методів фізіопрофілактики, які використовуються в санаторії «Курорт« Орловщина », значне місце займає гідробальнеотерапія у вигляді душів (циркулярний, душ Шарко, підводний душ-масаж, сучасні гідромасажні ванни), йодобромні, хвойні, мінеральні, скипидарні, перлинні ванни.
    Бальнеопроцедури активують серцево-судинну і дихальну систему, впливають на метаболічні зміни в організмі, знімають розумові та фізичні перевантаження, відновлюють і нормалізують сон.

2. Для зниження психоемоційної активності при вегетативної лабільності хороший ефект дає процедура електросон. Для корекції системи згортання крові і нормалізації ліпідного обміну успішно використовується електрофорез з лікарськими препаратами. Наприклад, розчин нікотинової кислоти або марганцю використовується як активатори ліпопротеїдної ліпази, прискорює розпад ліпідів.

3. Низькочастотна магнітотерапія призводить до порушення судинних центрів в головному мозку, що покращує кровотік і зменшує частоту серцевих скорочень. Лазеротерапія викликає розширення коронарних судин, що призводить до поліпшення роботи серцево-судинної системи. ДДТ - знижує вироблення ангіотензину 2, який провокує звуження судин. Дарсонвалізація комірцевої зони - впливає через шкіру, розряди знижують чутливість нервових волокон, передають імпульси до головного мозку, завдяки цьому нормалізуються цифри артеріального тиску.

Використання фізіопроцедур при лікуванні артеріальної гіпертензії та ішемічної хвороби серця призводить до гарних результатів. Крім того, ці процедури приємні для пацієнта і сприймаються організмом, як сеанс релаксу.

Санаторій «Курорт Орловщина» - більше здоров'я, більше комфорту!

Кращий спосіб уникнути захворювань серцево-судинної системи - відпочити в санаторії «Курорт Орловщина». Чисте лісове повітря і красива природа в сукупності з бальнеопроцедур і фізіотерапією - ключ до міцного здоров'я.

Переглянути ціни